Назва проекту апелює до відомого фільму «Поема про море», створеного за сценарієм видатного українського режисера Олександра Довженка. У проекті взяли участь художники з України, Великої Британії та США, які створили нові роботи спеціально для української експозиції: Сергій Братков (Україна), Олександр Гнилицький та Леся Заяць (Україна), Борис Михайлов (Україна), Юрген Теллер (Німеччина / Велика Британія), Марк Тічнер (Велика Британія), Сем Тейлор-Вуд (Велика Британія), Dzine (США).

Проект наголошував на прагненні досліджувати нові та активні ролі художників у суспільстві. Виставка порушує тіі питання, які ставив протягом свого життя Олександр Довженко — що означає бути українцем? Хто такі українці? Де вони — українці?

Сергій Братков, Борис Михайлов та Юрген Теллер створили нові фотографії, у яких вони зробили пряме посилання на Україну у свій власний унікальний спосіб, але разом із тим дотримались основного підтексту виставки. Сем Тейлор-Вуд зробила два нових фільми, Олександр Гнилицький/Леся Заєць розробили відео-інсталяцію, яку показували у двох приміщеннях. Марк Тічнер створив дві скульптури, які встановили за межами павільйону. Dzine запропонував човен, де демонструвалися відео та транслювалася музика та на якому можна було плавати по каналу.

 

Рік
2007
52
Куратор
Олександр Соловйов, Віктор Сидоренко
Комісар павільйону
Пітер Дорошенко
Художники
Сергій Братков (Україна), Олександр Гнилицький та Леся Заєць (Україна), Борис Михайлов (Україна), Юнген Теллер (Німеччина/Британія), Марк Тічнер (Британія), Сем Тейлор-Вуд (Британія), DZINE (США)
Міністерство культури
PinchukArtCentre
Локація
Палацо Пападополі (Сан Поло 1364)
Пов’язані фігури
Дмитро Табачник, Віктор Пінчук
Веб-сайт