У самому архітектурному рішенні українського павільйону була втілена ідея нової прозорої України, що відкривається світові. На тлі нещодавніх історичних подій та всупереч збройному конфлікту в країні, цим виставковим проектом молоде покоління митців України проголосило свою віру в майбутнє держави. Інсталяція Анни Звягінцевої «Клітка» уособлювала протиріччя між свободою та ув’язненням, верховенством закону й беззаконням, силою й тендітністю. Відеоробота Миколи Рідного створена в співавторстві із письменником Сергієм Жаданом «Сліпа пляма» висунула ідею протидії обмеженому куту зору, яке спонукає до радикалізації думки. Артем Волокітін у своєму полотні звужує реальність життя до акту насильства, який переходить від надії до страху, від смерті до величі. Жанна Кадирова, зазираючи в майбутнє через призму недавнього минулого, представляє Україну невід’ємною частиною світу. Відкрита Група та Євгенія Бєлорусець у різний спосіб підкреслюють почуття обов’язку і відповідальність людей у збройному конфлікті. Їхні роботи виявляють різне ставлення до ситуації членів одного суспільства. Відкрита Група присвятила свій перформанс «Синонім до слова чекати» військовим і членам їхніх сімей, які очікують на повернення близьких із війни. Євгенія Бєлорусець зобразила життя шахтарів, які віддають перевагу праці в зоні конфлікту, але відмовляються брати участь у війні, намагаючись «врятувати» своє майбутнє щоденною роботою в шахтах. Скульптура Микити Кадана, розташована поза стінами павільйону просто неба, піднімала проблему історифікації конфлікту та протиставляла його радянському минулому України.


http://pinchukartcentre.org/ua/exhibitions/28178

http://umoloda.kyiv.ua/number/2657/164/93300/

https://glamurchik.tochka.net/ua/229908-okean-elzy-vystupil-na-bienale-v-venetsii/

https://ukr.lb.ua/culture/2015/02/20/296237_ukraina_venetsii_tumanni.html

http://artukraine.com.ua/a/dnevnik-venecianskoy-biennale--kuda-plyvet-korabl-i-ostalos-li-mesto-nadezhde-chast-2/#.XH98Py1ePUo

https://delo.ua/lifestyle/hudozhniki-poblagodarili-minkultury-kirilenko-za-samolikvidaciju-295987/

https://www.colta.ru/articles/art/7292-gazetnye-zagolovki

 

Рік
2015
56
Куратор
Бьорн Гельдхоф
Художники
Євгенія Білорусець, Артема Волокітін, Анна Звягінцева, Нікіта Кадан, Жанна Кадирова, Микола Рідний та поет Сергій Жадан, «Відкрита група» (Юрій Білей, Антон Варга, Павло Ковач, Станіслав Туріна)
Міністерство культури
PinchukArtCentre
Локація
Скляний павільйон на набережній Riva dei Sette Martiri
Пов’язані фігури
Оксана Баршинова, Михайло Рашковецький, В’ячеслав Кириленко
Веб-сайт