Національний павільйон України у рамках 58-ї Міжнародної виставки мистецтв у Венеції – La Biennale di Venezia – представлено проектом під назвою «Падаюча тінь «Мрії» на сади Джардіні», який присвячено переосмисленню поняття міфу, його значення та впливу на сучасне мистецтво. 

Mriya in flight, 2015, photo, © Vasiliy Koba, Courtesy Antonov Company.


Протягом всієї бієнале в павільйоні буде відбуватись перформанс, оснований на міфі про політ над Венецією найбільшого вантажного літака в світі. 9 травня 2019 року ополудні найбільший вантажний літак у світі Aн-225 «Мрія»*, пролетить над Венецією і на декілька секунд кине тінь на сади Джардіні. Всередині літака знаходитиметься HDD диск з інформацією про всіх** нині живучих художниць/художників України.

«Усе, що відбувається навколо проекту в медіа-полі неодмінно також стає його частиною, оскільки він сам функціонує, як спогад, як коротка розповідь, а її викривленість під час передачі, власне, і стає тілом проекту»,  — розповідають  куратори.

Shadow of Dream, 2019, sketch, calculations by Sophia Bercha, © Open Group, Courtesy Yuriy Biley.


Shadow of Dream, 2019, screens from video, © Open Group


*Ан-225 «Мрія» — найбільший у світі транспортний літак, створений київським КБ імені Антонова. «Мрія» з максимальною спорядженою масою 640 т є найважчим і найбільшим літаком у світі. Ан-225 був створений, перш за все, для потреб радянської космічної програми для транспортування вантажів, зокрема, космічних кораблів багаторазового використання «Буран» і компонентів ракетної системи «Енергія».

**під усіма художниками України маються на увазі всі художники які погодились взяти участь в проекті.