19/04/2018

Під час міжнародного круглого столу «Підсумки Бієнале 2017: минуле та майбутнє», перший заступник Міністра культури, Комісар українського павільйону Світлана Фоменко наголосила на важливості для іміджу України участі у Венеційський бієнале сучасного мистецтв.

«Якщо познайомитися зі статистикою, яку пропонує зараз Венеційська бієнале, то вона дуже потужна, цю подію відвідали 55 міністрів, 10 глав держав, що у свою чергу свідчить, що цей захід вийшов далеко за межі культурного й мистецького та має у своєму підґрунті політичний аспект», — зазначила Світлана Фоменко.

За її словами, уже розпочалася робота з підготовки до участі України у Венеційській бієнале 2019 року. З огляду на торішній досвід, потребує удосконалення процедура відбору куратора мистецького проекту на Бієнале, а саме подовження терміну подачі кураторських пропозицій та чіткого визначення фінансових зобов’язань Міністерства культури України та Куратора проекту.

«Є багато успішних ідей, але за їх реалізації ми стикаємося з технічними речами, які далекі від творчості. Це перемовини з мерією Венеції, пошук співробітників для павільйону, логістика проекту, які необхідно враховувати. Нагадаємо, що за новим регламентом Венеційської бієнале Урядовий орган є комісаром національного павільйону, у нашому випадку — це Мінкультури. Куратор обирається експертним середовищем, ми маємо пропозицію, щоби наша Експертна рада з питань сучасного мистецтва, у принципі, стала тим консультативно-дорадчим органом, який зможе взяти на себе таку функцію відбору й поступово її інституалізувати. У цьому році ми вже почали роботу з відбору локацій для національного павільйону у Венеції, щоби на час, коли буде обиратися куратор, було визначене технічне завдання для проекту», — розповіла Світлана Фоменко.

Світлана Фоменко також повідомила, що минулого року на Венеційській бієнале було проведено два основних комунікаційних заходи — церемонія відкриття національного павільйону і «Tavola Aperta» — новітня ідея куратора бієнале щодо мистецьких дискусій, у якому взяли участь 19 національних павільйонів та було проведено 68 переговорних столів.

«Невідомо, чи буде цього року ця процедура підтримана новим куратором, але ми думаємо, що досвід був успішний і цей проект буде продовжено», — додала Комісар українського павільйону.