14/03/2019

Ми, звертаємось до українських художників як до «єдиної уявної спільноти» і водночас до кожного, хто почуває себе на маргінесі чи обособлений від процесу. Незалежно від техніки, ідей, освіти і віку, запрошуємо українських художників та художниць заповнити анкету і взяти участь у проекті національного павільйону України на 58-й Бієнале у Венеції, а саме кинути тінь «Мрії» на сади Джардіні. Варто наголосити, що це ніяка не селекція й у кінцевому списку учасників буде кожен, хто коректно заповнить анкету.

Національний павільйон України в рамках 58-ї Міжнародної виставки мистецтв у Венеції буде присвячено переосмисленню поняттю міфу, його значення та впливу на українське сучасне мистецтво. Розповідь про Мрію — це алегорична форма присутності у Венеції. Тінь над Джардіні це відверта ілюстрація динаміки сил і влади в сучасном у мистецтві, як у локальному українському контексті, так і в Європейському та світовому. Явлення тіні стане демонстрацією того, що Бієнале є чимось, що можна поставити під сумнів, чимось, на що можна кинути тінь.

Зважаючи на події, які відбуваються внаслідок проведеного цьогоріч конкурсу на куратора українського павільйону Бієнале, ми не можемо не зауважити, що «єдиний список усіх художників України» як відображення певної єдиної культурної спільноти стає метою все міфологізованою і все більш абстрактною. Можливо, цей список наприкінці стане фрагментарним набором прізвищ людей, які між собою не мають нічого спільного, окрім того, що знайшли наше звернення чи були знайдені ним, бо є художниками і художницями або вирішити такими представитись. Ми оголошуємо такий набір як можливий, хоч в ідеалі й «нескінченний», а його потенціал, як необхідний для початку діалогу всередині спільноти.

Відкрита група


Форма участі в проекті:

Дані всіх учасників будуть записані на жорсткий диск, який знаходиться у вантажному відсіку літака Ан-225. 9 травня 2019 року літак полетить із Києва до Венеції, аби ополудні кинути тінь на сади Джардіні, після чого літак повернеться в Україну.

Зокрема, внесені дані будуть використані в підготовці й матеріалах виставки в національному павільйоні України, який цього року розміститься у Венеціанському Arsenale.

За результатами збору всіх даних буде створено архів, який у формі книги-довідника стане основою каталогу національного павільйону.

Усі художники та художниці, художні групи, які надішлють заявки стануть учасниками експозиції Національного павільйону України у Венеції з 11 травня до 24 жовтня 2019 року.

Заявка на участь в проекті «Падаюча тінь «Мрії» на сади Джардіні» подається у строки, з 11 березня 2019 року до 10 квітня 2019 року.